Soutěž mladých zdravotníků - oblastní kolo (10. 5. 2023)

Napsáno od Linda Šturmová dne .
Ve středu 10. 5. 2023 se 2 vítězné týmy školního kola soutěže mladých zdravotníků zúčastnily kola oblastního v Jablonci nad Jizerou. Na 9 stanovištích prověřily žákyně prvního i druhého stupně několikaměsíční přípravu. Nejdůležitější byly stanoviště s první pomocí - ošetření amputace prstů, popálenin rukou a břicha, cyklistky se zraněnou hlavou a páteří, pomoc při autonehodě atd. Další stanoviště prověřily znalost bylinek, historii Českého červeného kříže, dopravní situace a značky. V mezičasech mohly týmy prozkoumat policejní a sanitní vůz, vyzkoušet si neprůstřelnou vestu, helmu, pouta i dýchnout do alkohol-testeru. Překvapením byla návštěva kriminalisty s výkladem odběrů vzorků pro vyšetřování případů.
Soutěž byla znovu velmi napínavá a skončila pro naši školu opět velkými úspěchy. Žákyně 1. stupně obhájily loňské první místo a postupují do krajského kola, konaného 14. 6. v Semilech. Žákyně 2. stupně se umístily na krásném druhém místě. Všem moc děkujeme a srdečně blahopřejeme se skvělým pocitem jejich dobré připravenosti v případě potřeby.
Pavlína Volfová, Milan Javůrek, Linda Šturmová

Může jít o obrázek 9 lidem a textu

Může jít o obrázek 6 lidem a trávníku

Může jít o obrázek 5 lidem a dítěti