Skip to main content

Potřeby na výtvarnou výchovu 2024/25

Napsáno od Linda Šturmová dne .

Potřeby na VV

5. třída: kvalitní pastelky, ořezávátko, fixy - 12 ks, kvalitní nůžky, tyčinkové lepidlo, igelitový ubrus, plastový kelímek na vodu, hadřík na otírání štětců, 3 kulaté štětce (slabý, střední a silný), 3 ploché štětce (slabý, střední a silný), vodové barvy (Koh-i-noor), tempery malé (Koh-i-noor), paleta na míchání barev, víčko  od kompotu nebo mistička na lepidlo, akvarelovou barvu apod.

6. a 7. ročník: kvalitní pastelky, ořezávátko, fixy - 12 ks, tužka č. 1, kvalitní nůžky, tyčinkové lepidlo, igelitový ubrus na lavici, plastový kelímek na vodu, hadřík na otírání štětců, velké vodové barvy (Koh-i-noor), velké tempery (Koh-i-noor), 3 kulaté štětce (slabý, střední, silnější), 3 ploché štětce (slabý, střední , silný), víčko od kompotu nebo mistička na lepidlo, akvarelovou barvu, černý popisovač permanentní  S a M

8. a 9. ročník: vodovky (Koh-i-noor), tempery (Koh-i-noor 10 barev), štětec plochý 3 ks (na tempery, pevnější chloupky, většinou světlé barvy – 3 různé šířky v rozmezí 0,5 – 2 cm), štětec kulatý 3 ks (na vodovky, jemné chloupky, většinou hnědé barvy - 3 různé tloušťky), pastelky 12 ks, fixy barevné 12 ks, tužka 2B a 6B (Koh-i-noor), fix 3 ks – černý permanent -  S, M, tlustý s kulatou špičkou, nůžky, lepidlo Herkules -130g (tekuté), paleta, mističky, kelímek na vodu, ubrus, hadřík

- většinu věcí mají děti z předchozího roku, stačí dokoupit jen to, co jim chybí (i tempery se někde dají koupit po samostatných tubách)

istockphoto 939263700 612x612