Lyžování se školou (únor)

Napsáno od Milan Javůrek dne .

Letošní zima si na nás připravila mnoho překvapení. V úvodu se tvářila přívětivě a my jsme doufali, že se po vánocích začneme věnovat oblíbenému lyžování. Bohužel vše bylo naopak a museli jsme čekat na vhodné podmínky až do prvních únorových dní, kdy nám Krakonoš konečně nadělil dostatečnou sněhovou pokrývku. Ihned jsme tuto situaci využili a započali pravidelnou výuku sjezdového lyžování v místním skiareálu na Kamenci. Nejdříve se rozběhl „pětidenní kurz“ pro žáky 5. ročníku a následně se přidaly „jednodenní lyžařské dny“ pro 1. a 2. stupeň.

Zajímavým zpestřením je výuka běžeckého lyžování pro naše nejmenší žáčky, kteří se seznamují se základy této náročné technické disciplíny. Jako prostor k nácviku bohatě vystačí areál u školy, nebo pěšinky a cestičky po naší obci.

Těší nás, že je o lyžování mezi dětmi stále velký zájem a budeme se snažit k tomu využít i zbytek letošní zimy.

Tímto bychom rádi poděkovali místním firmám - Snowhill Jizera s.r.o. a Ski Ness za velmi výhodné podmínky, které nastavily pro naše žáky. Děkujeme také jednotlivým rodičům, kteří nám s lyžováním pravidelně pomáhají.

foto sjezdovky